1 lutego 2018

Z sercem / With a heart


Lubicie walentynki? Ja nie pamiętam, abym kiedykolwiek jakoś specjalnie je obchodziła. Dzień jak co dzień. Może dlatego, że pojawiły się w Polsce, gdy ja byłam już nieco doroślejsza?
Jednak od połowy stycznia więcej czerwieni wyziera z wystawowych okien i wtedy przestaje mnie dziwić, że byki reagują agresją na czerwoną płachtę torreadora.:-)) 
Czerwony to podobno kolor najbardziej stymulujący ludzki mózg. A wiecie, że w Chinach jest on kojarzony ze szczęściem i panny młode zakładają na ślub czerwone suknie? A w Japonii jest symbolem bohaterstwa.
Rozpisałam się na temat czerwieni, a tak naprawdę nie wykorzystałam jej w mojej walentynkowej pracy. Powstała ona na podstawie poniższego delikatnego moodboardu z najnowszego wyzwania Scrap'n'Skill.
*
Are you celebrating Valentine's Day? I don't remember any special celebrating going back and now. It's just another day. Yet in the middle of January all shopes and shopping centers are becoming red, full of hearts and special sales. I feell very tired then. 
But do you know that in China red is a colour of happiness and brides wear red wedding dresses? In Japan it's the colour of heroism. It's interesting, isn't it?
I have written about red colour, because it's connected with the Valentine's Day, but I didn't use it in my work below. Instead, I've used delicate colours from this moodboard.

I wróciłam do mojej ulubionej formy kartkowej, po którą sięgnęłam wiele lat temu i przez ten czas powstały różne jej wersje. Ostatnio przeglądałam te pierwsze i trochę się z siebie pośmiałam, ale mam tak zawsze, gdy przewijam bloga do początku. Dobrze, że nie ma tu moich przedblogowych prac. ;-))
*
Thi time my inspiration for Scrap'n'Skill is pop-up box card. I love making this sort of cards and it's not so difficult as you may think. I've started to make them many years ago. I went back to the beginnings of my blog and it was funny to me to see all this first cards I've made in the beginning. :-)
Te delikatne, pudrowe róże to najnowsze papiery wypuszczone przez Essy floresy. Ten odcień bardzo przypadł mi do gustu i można powiedzieć, że kartki same się robiły. :-)
*
I like these pinkish papers a lot. It's one of the newest collection by Essy floresy. 
A tak w ogóle to jest to walentynka zrobiona na prośbę mojej córki - dla jednej z koleżanek. Trochę "alicjowa", bo jest dziewczynka i króliczek (co prawda nie jest biały i nie nosi kamizelki ani zegarka na łańcuszku, ale jest! :-).
*
It's a Valentine's Day card prepared for my daughter's classmate. A little bit in the "Alice in the Wonderland" style. :-)
Pozdrawiam serdecznie
Aneta


44 komentarze:

 1. Ależ słodziutko to wyszło:)Króliczek i kwiatuszki cudownie uzupełniają całość:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyszło cudnie, pastelowo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudna praca, papiery rzeczywiście urocze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przesłodkie jest to pudełeczko! Cudo!

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześliczne pastelowe cacko!

  OdpowiedzUsuń
 6. jakie słodkie to pudełeczko :)
  muszę w końcu spróbować tej formy, aż wstyd, że jeszcze nigdy jej nie robiłam.

  OdpowiedzUsuń
 7. śliczny popup box, pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna jest ta kartka szczególnie że znam tylko tradycyjne kartki. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 9. przepiękna praca taka delikatna a jednocześnie bardzo charakterystyczna. pozdrawiam serdecznie :*

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczna praca. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudowna i przesłodziutka! <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Super ta kartka taka delikatna.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dla mnie walentynki to też dzień jak każdy inny (nie daję się uwieść promocją w sklepie na czekoladki). Praca piękna :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Uroczy box. Bardzo radosne wiosenne kolory.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo delikatna i taka dziewczęca. Super!!

  OdpowiedzUsuń

Cenię sobie każde pozostawione tu przez Ciebie słowo i dziękuję za czas poświęcony na zajrzenie!